Захоплююча наука Чому необхідно вивчати біологію? Хоча б тому, що це наука про життя. Біологи вивчають структуру, функції, зростання, походження, еволюцію і розподіл живих організмів в екосистемі. Своїми дослідженнями ця наука покликана переконати людей в необхідності дбайливого ставлення до природи, знання та дотримання її законів. Багато хто називає її наукою майбутнього, і вони абсолютно праві.

 

Історія біології

З найдавніших часів людство знає, яке значення має біологія в житті людини. Навіть стародавні люди змушені були вивчати тварин і рослини, щоб полювати і забезпечувати собі харчування та лікування. В античні часи Аристотель був автором деяких праць з наукової зоології. Відомо, що він займався обширними дослідженнями морських організмів і рослин. Його студент, Теофраст, написав один з найбільш ранніх відомих текстів з ботаніки, які датуються 300 р. до нашої ери, а саме про будову, життєвий цикл та використання рослин.
  Римський лікар Гален використав свій досвід лікування гладіаторів після битв на арені для написання праць про хірургічне втручання. В епоху Відродження Леонардо да Вінчі, ризикуючи заслужити осуд з боку громадськості, створював докладні анатомічні малюнки, які досі вважаються одними з найкрасивіших з коли-небудь створених. Одна з перших ілюстрованих книг з біології була написана німецьким ботаніком Леонардо Фуксом в 1542 році.
  Біологія – наука про життя, вивчення якої після винаходу мікроскопа відкрив вченим нові світи і горизонти. У 1665 році Роберт Гук, використовуючи найпростіший мікроскоп, з'ясував, що рослинна тканина складається з прямокутних блоків, які він назвав клітинами. У 1676 році Антоні ван Левенгук опублікував перші малюнки живих одноклітинних організмів. 

Повальне захоплення біологією почалося у вікторіанську еру. Протягом усього 19-го століття природничі науки були чимось на кшталт манії. Були виявлені тисячі нових видів тварин і рослин, і з'являлися нові відважні сміливці в особі ботаніків і ентомологів, які не бояться висувати все нові гіпотези і припущення. Чарльз Дарвін опублікував свою легендарну теорію про походження видів, яка назавжди змінила світ. 
20-й і 21-й століття стали початком справжньої біологічної революції. У 1953 році була розшифрована структура та досліджено функції ДНК. Поступово всі галузі біології розширюються і зачіпають всі сторони життя. Чому необхідно вивчати біологію? Ця життєво важлива наука нерозривно пов'язана з медициною. Спільними зусиллями ці фундаментальні знання можуть творити справжні чудеса.

Відповідаючи на питання про те, для чого потрібно вивчати біологію, варто відзначити важливість та безмежність можливостей, які вона надає. Економіки держав залежать від правильного управління, у тому числі екологічними ресурсами. Людство може відкрити шлях для збереження лісів, морів і океанів, використовуючи їх для виробництва достатньої кількості продовольства. Можна навчитися «вирощувати» батарейки з бактерій або зводити легкі споруди з біолюмінесцентних грибів

Біологія як наука

Біологія – наука про життя, яка охоплює всі аспекти вивчення живих організмів, починаючи з поняття генів і закінчуючи управлінням цілими екосистемами. Чому необхідно вивчати біологію? Досліджуючи біологічні науки, можна дізнатися все про тварин, рослин і мікроорганізми на генетичному рівні, їх клітинну будову та взаємодію у природних умовах. 

У перекладі з грецької, біологія – це наука про життя і живі організми. Організм - це жива істота, що складається з однієї (бактерії) або декількох клітин (тварини, рослини, гриби). Біологія часто перетинається з іншими науками. Взаємопов'язаними є біохімія, токсикологія - біологія та хімія і медицина, біофізика - з біологією та фізикою, стратиграфія - з біологією і географією, астробіологія - з біологією і астрономією.

Чому необхідно вивчати біологію?

Біологія є невід'ємною частиною життя суспільства, так як споконвіку людство перебуває в прямій залежності від світу природи. Це ключова дисципліна, життєво важлива для людського існування. Вивчення природничих наук допомагає розвивати передові технології, з допомогою яких можна досліджувати проблемні питання, які, здавалося б, вирішити неможливо.
  Результати численних біологічних досліджень можуть допомогти у вирішенні багатьох нагальних проблем сучасності. Це стосується охорони здоров'я, забезпечення продовольчими ресурсами, а також збереження різноманітних форм життя на Землі. Знищення природних скарбів може, в кінцевому рахунку, негативно позначитися на людському існуванні, тому так важливо дбати і охороняти навколишній світ, а також вивчати і досліджувати таку життєво важливу науку, як біологія.


Немає коментарів:

Дописати коментар